Конфіскованих автомобілів від «ПриватБанку» не буде?

Автобізнес
Сергей Матусяк
Сергей Матусяк
Dec 19 04:59 PM
1

Перехід «ПриватБанку» від приватних власників до держави викликав багато чуток і домислів. Для автомобілістів, крім можливих проблем зі зняттям великих сум готівки для купівлі автомобіля і переказів грошей через систему «Приват 24» під час розрахунків за запчастини з дрібними підприємцями, існує ще й проблема кредитування купівлі автомобілів.

privatbank_avto

Адже «ПриватБанк» – фактично єдина фінансова установа в Україні, яка продавала автомобілі на виплат. Причому не тільки нові, а й уживані. Частина з них – конфісковані автомобілі у неплатоспроможних позичальників. Що буде з цією системою фінансування – наразі невідомо.

Зі слів колишнього голови правління «ПриватБанку» Олександра Дубілета, колишні власники зацікавлені передати банк державі в робочому стані, з мінімальною кількістю проблем. На сьогодні оголошено лише про призупинення розрахунків на один день між юридичними особами, трансакції з фізичними особами виконуються в повному обсязі. За словами Дубілета, у «ПриватБанку» 18 млн клієнтів-фізосіб.

Читайте також:

Заступник голови НБУ Яків Смолій заявив, що «ПриватБанк» є найбільш технологічним банком у країні і держава намагатиметься залишити його таким. Очевидно, що всі інші напрацювання банку, НБУ і Мінфін також спробують зберегти.

Зокрема, система кредитування «ПриватБанку» працювала за принципом розстрочки. На відміну від схеми кредитування, поширеної в Україні серед інших банків, у «ПриватБанку» всі автомобілі, які видавалися клієнтам, залишалися у власності банку доти, доки автовласник повністю не погашав заборгованість. Таким чином «ПриватБанк» страхував себе від неплатників. Якщо людина переставала гасити кредит, банк без судів забирав собі машину назад. За словами Дубілета, у банку на сьогодні 4,5 млн позичальників, зокрема з купівлі автомобілів.

Судячи з того, що проблеми «ПриватБанку» були з великими кредиторами, схема дрібних кредитів на автомобілі працювала доволі успішно для банку. Тому перегляу її в яку-небудь сторону після зміни власника, найімовірніше, не буде. Принаймні, в найближчому майбутньому. А це означає, що купити автомобіль в розстрочку від «ПриватБанку» можна буде на тих самих умовах, що і раніше. Причому як новий автомобіль, так і уживаний.

Сергей Матусяк
Автор
Сергей Матусяк
Главный редактор журнала «Автоцентр»
Завантаження...